2. kapitola - Pátrání po minulosti(jesli už článek vyšel tak se omlouvám)

8. září 2018 v 6:49 | Firestar |  Křišťálový klan
Od doby co s koťaty mluvil Blištivý měsíc, uběhli tři měsíce. Bronzokotě, Stříbrnokotě a Zlatokotě dospěli věku šesti měsíců a měli být přijaty mezi učedníky. Zlatokotě ráno hořela nedočkavostí, velitel právě svolával klan.
,,Kočky Křišťálového klanu! Tři koťata naši matky Tečky dnes dospěly šesti měsíců a budou tedy přijata mezi učedníky. Takže, Bronzokotě, dovršila se věku šesti měsíců a proto budeš přijata mezi učedníky, tvé jméno bude Bronzka a tvůje učitelka bude Rudá krev!" Mladá válečnice se zvedla a došla ke své nové učednici a dotkla se jí čumáčkem, Bronzka se hrdě posadila vedle své nové učitelky. ,,Tak, a dále, Zlatokotě, ty jsi stejně jako tvá sestra dovšila šesti měsíců a též se staneš učednicí, tvé jméno bude Zlatka a tvůj učitel bude... bude...bude Křišťálové pírko!" Z davu se zvedl jeden válečník, byl to ten bílí s modrýma očima. Pozvolna přišel ke své mladé učednici a dotkl se jí čumáčkem. ,,A dále je tu Stříbrnokotě! Ta si zvolila jinou cestu než její dvě sestry a stane se léčitelkou! Její učitelka jak jste asi všichni pochopili Zimní vločka!" Z koček se vymotalo malá a mladá, jinak velice pěkná bílá léčitelka a dotkla se budoucí léčitelky a své nástupkyně čumáčkem. Klan gratuloval učedníkům a ti šly do učednického doupěte.

V doupěti bylo byli tři učedníci. Jedna černá kočka s bílou náprsenkou a tlapkama a žlutýma očima, ta se představila jako Obsidianka, mourek který se jmenoval Větrník a nakonec bílý učedník se zlatými pruhu na zádech a jantarovýma očima, ten se později představil jako Zlatík.

Jak se později ukázalo, nejsimpatyčtější byla Obsidianka, byla ráda tajemná a to se Zlatce a Bronzce líbilo, jak si Zlatka později všimla, Větrník pokukoval trochu zamilovaně po Bronzce, ta si toho zadím nevšimla. Jak obě pochopili, učedníci se doupě rozdělily na dvě části, jedna patřila kocourům a druhá kočkám, Zlatka si dělala pelíšek mezi Obsidiankou a Bronzkou, usla s příjemným očekáváním zítřka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Firestar Firestar | 8. září 2018 v 6:56 | Reagovat

Tak vyšel, mě se to nezobrazilo, omlouvám se vám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama