2. kapitola - Pátrání po minulosti

7. září 2018 v 20:32 | Firestar |  Křišťálový klan
Od doby co s koťaty mluvil Blištivý měsíc, uběhli tři měsíce. Bronzokotě, Stříbrnokotě a Zlatokotě dospěli věku šesti měsíců a měli být přijaty mezi učedníky. Zlatokotě ráno hořela nedočkavostí, velitel právě svolával klan.
,,Kočky Křišťálového klanu! Tři koťata naši matky Tečky dnes dospěly šesti měsíců a budou tedy přijata mezi učedníky. Takže, Bronzokotě, dovršila se věku šesti měsíců a proto budeš přijata mezi učedníky, tvé jméno bude Bronzka a tvůje učitelka bude Rudá krev!" Mladá válečnice se zvedla a došla ke své nové učednici a dotkla se jí čumáčkem, Bronzka se hrdě posadila vedle své nové učitelky. ,,Tak, a dále, Zlatokotě, ty jsi stejně jako tvá sestra dovšila šesti měsíců a též se staneš učednicí, tvé jméno bude Zlatka a tvůj učitel bude... bude...bude Křišťálové pírko!" Z davu se zvedl jeden válečník, byl to ten bílí s modrýma očima. Pozvolna přišel ke své mladé učednici a dotkl se jí čumáčkem. ,,A dále je tu Stříbrnokotě! Ta si zvolila jinou cestu než její dvě sestry a stane se léčitelkou! Její učitelka jak jste asi všichni pochopili Zimní vločka!" Z koček se vymotalo malá a mladá, jinak velice pěkná bílá léčitelka a dotkla se budoucí léčitelky a své nástupkyně čumáčkem. Klan gratuloval učedníkům a ti šly do učednického doupěte.

V doupěti bylo byli tři učedníci. Jedna černá kočka s bílou náprsenkou a tlapkama a žlutýma očima, ta se představila jako Obsidianka, mourek který se jmenoval Větrník a nakonec bílý učedník se zlatými pruhu na zádech a jantarovýma očima, ten se později představil jako Zlatík.

Jak se později ukázalo, nejsimpatyčtější byla Obsidianka, byla ráda tajemná a to se Zlatce a Bronzce líbilo, jak si Zlatka později všimla, Větrník pokukoval trochu zamilovaně po Bronzce, ta si toho zadím nevšimla.
Obě sestry si udělaly pelíšek vedle sebe a Obsidianky, jak pochopily, učedníci si rozdělily pelíšek tak, že půlka doupěte buda koček a druhá kocourů. Zlatka usla s příjemným pocitem očekávání tréninku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama