1. kapitola - Pátrání po minulosti

6. září 2018 v 21:38 | AmberPaw a Firestar |  Křišťálový klan
Zlatokotě se probudila v noci. Byl čas bezlistí. Zlatokotě vyběhla ven. Kožíšek jí pročesával studený vítr. Nikdy předtím nezažila tento čas (jak by taky mohla). Sníh byl jako bílý prášek, do kterého zapadla až po krk. Stále ho přibývalo. Když se Zlatokotě řádně vydováděla ve sněhu, vrátila se do školky. Netšila však, že ji z válečnického doupěte sledují dvě modré oči...

Zlatokotě se probudila, tentokrát pozdě ráno. Sestry už si dávno hrály venku. Matka ji jemně olízala a Zlatokotě šla ven za sestrami. Tentokrát si všimla bílého válečníka který ji pozoroval modrýma očima. Neuhla pohledem. Vlečník k ní zvolna vykročil. Došel k ní, změřil si ji pohledem. Pak se ji zeptal: "Jak se jmenuješ kotě?" Zlatokotě sebejistě řekla: "Zlatokotě." Válečník kývl. "Já jsem Křišťálové pírko." Vypadal, jako by chtěl ještě něco dodat, ale pak si to rozmyslel. "No nic, tak ahoj, Zlatokotě." Kotě se zmateně dívalo za odcházejícím válečníkem.

,, Já jsem nejlepší velitelka Kříšťálového klanu Stříbrná hvězda!" Prohlásila Stříbrnokotě a přitiskla Bronzo k zemi. , ,Né! Já jsem nejlepší velitelka Křišťálovýv vůbec !"Vykřikla Bronzka a Vytrhla se Stříbro a vrhli se na sebe. ,,A abyste se nehádali tak nejlepší velitelka bude JÁ!" Vrhla se na ně Zlatokotě. ,,A co byste řekli na to, že velitel jsem já?" Ozvala se za nimi. Stál tam Blištivý měsíc. Koťata se přikrčila. ,,P-pro-promiň...Veliteli...Ehm..." Rozpačitě se omlouvaly koťata. ,,Neomlouvejte se, koťata, taky jsem byl takový." Uklidňoval koťata Měsíc. Zlatokotě a její sestry si oddychli, nebude žádný problém. ,, A veliteli?"Zeptala se Zlatokotě ,,Proč tě vybrali velitelem?" ,,Protože je minulost, přítomnost a budoucnot."Řekl tajemně Blištivý.
,,A proč se íká tohle příslový a nikdo ve skutečnosti neví co to znamená?" Chtěla vědět Bronzka. ,,Na to bych ti mohl odpovědět to stejné co tvojí sestře." Smál se velitel. ,,Až z vás za tuším ři měsíce budou učedníci tak vám vaši učitelá a učitelky budou vyprávět legendy a všechno se možná dozvíte." Odpověděl zase tajemně Měsíc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama